Meble i wyposażenie

Just another weblog

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Styl Shabby Chic – coś, co zainteresuje również panie

Lubię meble z duszą, zarówno stare, jak i nowe. Nie każdy mebel warto od razu wyrzucać, gdyż przy odrobinie pracy może nam posłużyć jeszcze na długo, choć wyglądając trochę inaczej i dzięki temu zyskując drugie „życie”.

Istnieje bowiem styl, który każdemu pozwoli zamienić drewniany mebel w coś z duszą. Nie wymaga to dużo pracy (może kiedyś przybliżę Wam proces).

Shabby chic

Styl ten nazywa się Shabby chic [czytaj: szabi szik]. Pomysłodawczynią była niejaka Rachel Ashwell, a styl powstał mniej więcej w latach 80 XX wieku, w opozycji do tzw. pop wiktoriańskiego. Shabby chic to wystrój starymi meblami lub postarzanymi, których wrażenie możecie właśnie zrobić samemu, a wystarczą do tego papier ścierny, wosk, pędzle i 2 farby.
W shabby chic wrażenie starości mebla uzyskuje się za pomocą ścierania farby, popękań,niedomalowania, malowania kilkoma farbami, aby jedna prześwitywała przez drugą, przeciekania itp.

Drzwi, Shabby Chic, Turkus, Niebieski

Barwy, dodatki

Kolorami dominującymi w tym stylu są barwy jasne – biel, beż, błękit, róż, wypłowiała szarość czy brąz. Im jaśniejszy, tym lepszy. Do pokoju dziewczynek wspaniale nadają się meble w tym stylu w kolorze jasnoróżowym.
Takie meble pięknie komponują się z wszelakimi koronkami, motywami kwiatowymi, ornamentami, haftami – np. na pościeli czy obrusach.

Dekoracji, Zioła, Garnki, Martwa Natura, Country House

 

Both comments and pings are currently closed.