Meble i wyposażenie

Just another weblog

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Barwy i znaczenie również w domu

Wspominałem ostatnio w poście o sypialni, że kolory ścian mają duże znaczenie. Może nie wszyscy wiedzą, ale kolor może wpływać na nasz nastrój i nie tylko. Stosują go również marketingowcy np. by zachęcić nas go wyboru danego produktu czy obejrzenia danej strony.

Kolorowe Ołówki, Pisaki, Kolor, Kredki

W mieszkaniu kolor również może na nas różnie wpływać, dlatego warto wiedzieć o właściwościach barw przed wyborem farby czy tapety. Takie informacje znajdziecie w poradnikach oraz internecie, ja dzisiaj podam Wam kilka przykładów.
1. Czerwony – pobudza nasz apetyt, dlatego niekoniecznie warto używać go w kuchni. Jest też kolorem dynamicznym, więc dobrze sprawdzi się np. w przedpokoju. Kolor czerwony pomoże nam stworzyć nastrój w sypialni.
2. Zielony – jak natura, czyli spokój i harmonia. Tworzy wrażenie przytulności i optycznego powiększenia. Pasuje do pokoju dziennego i dziecięcego.

Liść, Jesień, Liście, Kolorowe, Rośnie

3. Żółty – dobry do miejsca pracy, ponieważ obudza naszą kreatywność. Rozświetla także pomieszczenia pozbawione okien, np. kuchnie.
4. Niebieski – jest kolorem zimnym, ale i uspokajającym. Tę zimność łatwo przełamać innymi barwami. Wówczas jest doskonały np. do dziecięcego pokoju.

Prysznic, Masaż, Kostiumy

 

Both comments and pings are currently closed.